A Bükk-hegységi MEIA projekt célja a LEADER TUDOMKA KÖZPONT ÉS HÁLÓZAT kialakítása és működtetése, ez által a térségben fejleszteni kívánó szereplők (pályázók) teljes mértékű összefogása, azok tevékenységeinek segítséggel, információkkal és irányítással történő ellátása, egységes szerkezetbe integrálása, a bevont szereplők programturisztikai összehangolása és felépítése, a vidéki élet minőségének a javítása.

A LEADER TUDOMKA Központ tevékenységei:

Egy 2 éves program, melynek célja a LEADER TUDOMKA KÖZPONT ÉS HÁLÓZAT kialakítása és működtetése, ez által a térségben fejleszteni kívánó szereplők (pályázók) teljes mértékű összefogása, azok tevékenységeinek segítséggel, információkkal és irányítással történő ellátása, egységes szerkezetbe integrálása, a bevont szereplők programturisztikai összehangolása és felépítése, a vidéki élet minőségének a javítása.

Közvetlen célcsoportok

  • LEADER TUDOMKA PONT-okat létrehozó szervezetek (támogatást igénylők), amelyek civil-, nonprofit-, egyházszervezetek és helyi önkormányzatok. Várható számuk 15-20 db.
  • LEADER TUDOMKA FALVAKAT létrehozó szervezetek, amelyek civil-, nonprofit-, egyházszervezetek és helyi önkormányzatok. Várható számuk 18-25 db.
  • LEADER TUDOMKA TEMATIKUS KÖZPONT-okat létrehozó szervezetek, amelyek civil-, nonprofit-, egyházszervezetek, helyi önkormányzatok konzorciumai és vállalkozások. Várható számuk 8-10 db.

Közvetett célcsoportok

  • A LTP-ok közvetlen célcsoportjai, melyek magánszemélyek, családok, kis közösségek. Várható számuk 45-60 fő.

A LTF-uk közvetlen célcsoportjai, melyek a FALU programokba bevont helyi szereplők. Várható számuk 180-250 fő.

A LTTK közvetlen célcsoportja, melyek a tematikus hálózatba beépülnek. Várható számuk 30 fő.

  • Azon mikrovállalkozások, akik a támogatási kérelem benyújtása során vállalták a TUDOMKA HÁLÓZAT-ba való belépést és a termékével/szolgáltatásával való részvételt a TUDOMKA programokon. Várható számuk 50-70 fő.
  • 3-a) Közösségi, művelődési, civil területen (helyi önkormányzat, iskola, óvoda, teleház, faluház, helyi civil szervezetek stb.) dolgozó szakemberek és a helyi közösségekért tenni akaró felnőttek, akik számára a kulturális, turisztikai, helyi programszervezés mindennapi feladat vagy egyéni cél. Várható számuk 50-60 fő.

3-b) Turisták: olyan magánszemélyek, családok, társaságok, akik a vidéken megvalósuló programokat és a helyi alapanyagokból előállított termékeket részesítik előnyben, nyitottak a vidéki élet felfedezésére, a kisebb nyaralás vagy hétvégi kimozdulás helyszínének a vidéket választják. Várható számuk 800-1000 fő.

Valamint azon helyben élők, akik nem közvetlen célcsoport, de a Pontok és Falvak programjain helyi közönségként megjelenik. Várható számuk 1500-2000 fő.

Cél lehet más, már befutott rendezvényekhez való kapcsolódás időben és térben, pl Bükkszentkereszti Gombanapok, Pisztráng-és Pálinkanap, Sajó vize összeköt Keresztúriak találkozója, Bükkábrány Ősfa Fesztivál, Harsányi Szürkemarha Fesztivál, Pöltenberg Napok, Muhi Csata Emléknap, Mihály Napi Búcsú stb.

Feladatai:

  1. Hálózati Modell Dokumentáció (HMD) készítése
  2. Kapcsolódó felhívások kedvezményezettjeinek térítésmentes oktatása és felkészítése a végrehajtásra
  3. HÁLÓZAT védjegy kialakítás, minőségbiztosítás, védjegyeztetés
  4. Falufórumok, konzultációk
  5. Információs pont szolgáltatás biztosítása
  6. Együttműködések kialakítása hazai és nemzetközi viszonylatban
  7. Hálózat működésének értékelése, monitoringja
  8. Marketingtevékenység
  9. Oktatások, képzések
  10. Rendezvények